Qira apartament çdo ditë, javore, mujore, vjetore

Qira apartament çdo ditë, javore, mujore, vjetore

Banesë me qira South Hills Xhakarta e Jugut - 1 dhomë gjumi 60 mm e mobiluar plotësisht

Banesë me qira South Hills 1 dhoma gjumi 60mXNUMX I mobiluar plotësishtBanesë me qira South Hills 1 dhoma gjumi 60mXNUMX I mobiluar plotësishtBanesë me qira South Hills 1 dhoma gjumi 60mXNUMX I mobiluar plotësishtBanesë me qira South Hills 1 dhoma gjumi 60mXNUMX I mobiluar plotësisht
 • Emri i banesës: South Hills
 • Lokasi: Jl. Denpasar Raya Kav 5-7,Setiabudi, South Jakarta
 • Qyteti: Xhakarta e Jugut
 • Menara/Lantai/Pemandangan: Any tower / any floor / city view
 • Zona e apartamentit: 60 m2
 • Dhoma gjumi: 1
 • Banjo: 1
 • Gjendja: E mobiluar plotësisht
 • Lehtësitë:
  • Outdoor FacilitiesTennis Court 
  • Resort-Style Swimming Pool 
  • Children Swimming Pool 
  • Heated Jacuzzi Pool 
  • 500m Jogging Track 
  • Zona BBQ 
  • Shesh lojërash për fëmijë 
  • Palestër në natyrë 
  • Indoor Facilities Business Centre with Meeting Room 
  • Salla e bilardos 
  • Movie Room 
  • Shesh lojërash për fëmijë 
  • Bibliotekë
  • Dhoma e Funksioneve 
  • Bankomat
  • Mini Market
  • Salla e Lavanderi
 • Informacion shtesë:
  • Minimum lease: 1 year
  • Price includes : Service charge
  • Price excludes : VAT, Wht, water and electricity, telephone charges, TV Cable, Internet and other subscriptions
  • Security deposit: 1 month rent
  • Payment : Full in advance
  • Parking : 1 car
 • Harga Jual: Ask me for more info
 • Harga Sewa: USD 1.300/Month negotiable
 • Telefoni: 087881896910
 • Whatsapp: 087881896910
 • E-mail: [email mbrojtur]
Shtëpi Shitëse Xhakarta

Shtëpi Shitëse Xhakarta

Banesë me qira Residence 8 Xhakarta e Jugut - 2 + 1 Dhoma gjumi 133 mm e mobiluar plotësisht

 • Emri i banesës: Residence 8
 • Vendndodhja: Jl. Senopati Jo 8, Senayan, Kebayoran Baru
 • Qyteti: Xhakarta e Jugut
 • Menara/Lantai/Pemandangan: Any tower / any floor / city view
 • Zona e apartamentit: 133 m2
 • Dhoma gjumi: 2
 • Banjo: 2
 • Dhoma e çupës: 1
 • Gjendja: E mobiluar plotësisht 
 • Lehtësitë:
  • Pishinë, pistë vrapimi, fushë tenisi dhe basketbolli, vorbull, sauna dhe joga dhe qendra e fitnesit
  • Nevojat ditore: Mini market, lavanderi, qendër ATM, dyqan droge dhe pika të tjera tregtare.
  • Siguria: Siguri 24-orëshe, CCTV 24-orëshe, kartë aksesi dhe kartelë private e parkimit të brendshëm.
  • Tjetër: Dhomë me shumë funksione, dhomë komoditeti për mysafirë dhe shesh lojërash për fëmijë.
 • Informacion shtesë:
  • Residence 8 vendosur në vendndodhjen strategjike në Xhakartë Jugore. Shumë afër zonave qendrore të rrethit të biznesit në Xhakartë Jugore / Qendrore (Sudirman, Thamrin dhe SCBD), Kebayoran Baru (zonë banimi). Gjithashtu kjo zonë është e rrethuar nga kaq shumë ndërtesa zyrash, Hotele Ndërkombëtare, Resturants, etj.
  • Vendndodhja dhe aksesi strategjik
  • Koncept mahnitës i dizajnit
  • Arkitektura e bukur "East Meet West"
  • Objekte përrallore
  • Privatësia dhe siguria e klasit të parë
  • Specifikime luksoze
  • Investimi më i madh
  • Menaxhimi profesional i ndërtesave
 • Çmimi i shitjes: Ju lutemi telefononi për më shumë informacion
 • Çmimi i qirasë: 1.700 USD / muaj i negociueshëm
 • Telefoni: 087881896910
 • Whatsapp: 087881896910
 • E-mail: [email mbrojtur]

Shitja / Qiraja e Apartamenteve Strategjike me Çmime të Ulëta në Xhakartë Perëndimore - Vittoria Residence Lloji i studios, 1BR, 2BR E mobiluar / e pamobiluar

Apartemen Strategis dengan Harga Murah di Jakarta BaratApartemen Strategis dengan Harga Murah di Jakarta BaratApartemen Strategis dengan Harga Murah di Jakarta BaratApartemen Strategis dengan Harga Murah di Jakarta Barat
 • Emri i banesës: Fitore Residence
 • Lokasi: Daanmogot Km 13.8 Jakarta Barat
 • Qyteti: West Jakarta
 • Menara/Lantai/Pemandangan: A dan B/ City dan Pool
 • Luas Apartemen: 33.10 m2 1 BR / 43.05 m2 2 BR / 17 m2 Studio m2
 • Dhoma e gjumit: Studio
 • Banjo: 1
 • Kondisi: Furnished / unfurnished
 • Fasilitas: Gym, Kolam Renang, Taman Bermain anak, Jogging Track (viewnya keren untuk selfie)
 • Informacion shtesë:
  • Vittoria Apartemen adalah lokasi Emas. Dimana diapit oleh berbagai macam moda transportasi.
   1. Ndalesa e autobusit në Xhakartë Perëndimore Samsat Dispenda
   2. Stacioni i Linjës së Bojong Indah Commuter, i cili mund të arrihet direkt nga Vittoria
   3. Future Project 2021, Railink (Kereta Bandara) akan berhenti di stasiun bojong indah (Vittoria)
   4. Future Project 2025 MRT Fase III Kalideres – Ujung Menteng, Titik turun naik penumpang pasti tidak akan jauh dari Vittoria
   5. Vendndodhja e Vittoria është afër Portës së Pagesave JORR, vetëm 5 minuta me makinë
  • Sistem Pembayaran :
   1. Cash Keras
   2. Cash Bertahap Dp 30% tanpa audit
   3. KPA tanpa Dp BI checking bagus
 • Harga Jual: Rp 500 jutaan s.d Rp 1.7 M :
  • Free Akad
  • Free Asuransi
  • Voucher Fursnished
  • AC
 • Harga Sewa: Sewa Rp 70 Jutaan/tahun
 • Telefoni: 082112884832
 • Whatsapp: 082112884832
 • E-mail: [email mbrojtur]

Për Shitje Shtëpi në Jagakarsa, Xhakarta e Jugut - 3 Dhoma gjumi të mobiluara plotësisht Pranë Transmart Cilandak

DIJUAL RUMAH jagakarsa full furnishedDIJUAL RUMAH jagakarsa full furnishedDIJUAL RUMAH jagakarsa full furnishedDIJUAL RUMAH jagakarsa full furnishedDIJUAL RUMAH jagakarsa full furnishedDIJUAL RUMAH jagakarsa full furnished
 • Lokasi: Jl. Melati Kav DPR Jagakarsa
 • Qyteti: Xhakarta e Jugut
 • Madhësia e tokës: 99 m2
 • Sipërfaqja e ndërtimit: 160 m2
 • Numri i Kateve: 2
 • Dhoma gjumi: 3
 • Banjo: 2
 • Dhoma e çupës: 1
 • Përballë: Veriut
 • Garazh: 2 veturë
 • Certifikata: SHM
 • Kondisi: Include Furniture :
  • Sofa : 2 Set
  • Meja Jati : 2 Unit
  • Meja Tv : 1 Unit
  • Kasur Medium: 1 Unit
  • Kasur Kecil : 1 Unit
  • Ac : 2 Unit (Atas-bawah )
 • Informacion shtesë:
  • SHM, IMB lengkap
  • CCTV dan penjagaan satpam 24jam
  • Kolam renang komplek
  • Përmbytje falas
  • Aksesi:
   • 10 menit ke Transmart Cilandak
   • 15 menit ke Cilandak Townsquare
   • 15 menit ke RSUD Ps Minggu
   • Keluar tol Andara hanya 7 menit sampai di rumah
 • Harga Jual: Rp 1.600.000.000 M ( nego )
 • Telefoni: 081288911173
 • Whatsapp: 081288911173
 • E-mail: [email mbrojtur]

Jepet me qira Shtëpi Strategjike Strategjike prapa Ndërtesës Waskita Karya dhe Wisma Indomobil Cawang Atas, Xhakarta Lindore - E mobiluar

Kost Strategis Belakang Gedung Waskita Karya dan Wisma indomobil Cawang AtasKost Strategis Belakang Gedung Waskita Karya dan Wisma indomobil Cawang AtasKost Strategis Belakang Gedung Waskita Karya dan Wisma indomobil Cawang AtasKost Strategis Belakang Gedung Waskita Karya dan Wisma indomobil Cawang AtasKost Strategis Belakang Gedung Waskita Karya dan Wisma indomobil Cawang AtasKost Strategis Belakang Gedung Waskita Karya dan Wisma indomobil Cawang Atas
 • Lokasi: Jl. Mutumanikam No.9, RT.4/RW.11, Kel. Bidara Cina, Kec. Jatinegara, Jakarta Timur 13330
 • Qyteti: Xhakarta Lindore
 • Madhësia e tokës: 60 m2
 • Sipërfaqja e ndërtimit: 60 m2
 • Numri i Kateve: 2
 • Dhoma gjumi: 4
 • Kamar Mandi: 4 (Toilet Duduk)
 • Karrocë: 1 makinë
 • Certifikata: SHM
 • Gjendja: E mobiluar
  • Kamar Mandi Toilet Duduk
  • Air sudah include + shower
  • Sudah Tersedia Tempat tidur, lemari 2/3 Pintu dan seprai
  • Burimi i ujit: Jetpump
  • Daya Listrik: 3500 Watt (Listrik token per kamar)
 • Info Tambahan: Disewakan kamar Kost di lantai 2 ada 4 kamar, lokasi sangat strategis di Jl. Mutumanikam No.9, Kel. Bidara Cina, Kec. Jatinegara, Jakarta Timur (di atas kopi Kani MT Haryono). Lingkungan aman nyaman dan bebas banjir, Lokasi sangat strategis dibelakang Gedung Waskita Karya dan Wisma Indomobil Cawang Atas, Akses ke tebet mudah, dekat stasiun kereta, dekat jalur busway, sebelah rumah makan, posisi kost di atas kafe Kopi Kani.
 • Harga Sewa: Ada 4 Kamar yang Disewakan:
  • 3 kamar standar (Luas Kamar +/- 12 m2) Rp. 1.700.000 / Bulan
  • 1 kamar besar (Luas Kamar +/- 25 m2) kamar mandi di dalam Rp. 2.500.000
 • Telepon: Jika berminat silahkan hubungi pemilik Kost Telp/WA: 08551043264
 • Whatsapp: 08551043264
 • E-mail: [email mbrojtur]

Disewakan 1 Kamar Tidur Furnished Baru & Bagus di Apartemen Puri Mansion Jakarta Barat – Tower Beryl

di Sewakan 1 Kamar Furnish baru dan bagusdi Sewakan 1 Kamar Furnish baru dan bagusdi Sewakan 1 Kamar Furnish baru dan bagus
 • Emri i banesës: Rezidenca Puri
 • Lokasi: Jl. Lkr. Luar Barat, RT.13/RW.2, Kembangan Sel., Kec. Kembangan
 • Qyteti: West Jakarta
 • Menara/Lantai/Pemandangan: Beryl/9
 • Zona e apartamentit: 37 m2
 • Dhoma gjumi: 1
 • Banjo: 1
 • Kondisi: Furnished. Lantai rendah dan masih baru.
 • Lehtësitë:
  • Palester
  • Pishina e Brendshme
  • Pishina e jashtme
  • Vrapim me këmbë
  • Playground Children
  • Tregu Mini
  • Dyqan kafeje
  • Lavanderi
  • Yoga
 • Informacion shtesë:
  • Puri Mansion memiliki akses langsung dengan tol Jorr 1 (± 1 menit perjalanan), pintu tol Jorr W2 & pintu tol Alam Sutera (± 5 minuta)
  • Lokasi yang berdekatan dengan bandara Soekarno Hatta yang hanya membutuhkan waktu ± 15 menit, memudahkan penghuni jika ingin melakukan perjalanan.
  • Lokasi puri mansion berdekatan dengan fasilitas umum seperti IPEKA International School, Global International School, Carrefour, Puri Indah Qendra tregtare, RS. Siloam, Hypermart, Shkolla Bina Bangsa, RS. Puri Indah & Pasar Traditional Puri.
  • Bagi penghuni yang bekerja di daerah Semanggi & Sudirman pun bisa dengan mudah melakukan perjalanan, karena lokasi hanya berjarak 15 menit perjalanan dari daerah Semanggi & Sudirman.
 • Çmimi i shitjes:
  • 1 Kamar harga Jual Rp. 700 juta nego sampai deal
  • Keadaan unit kosongan lantai tengah
 • Harga Sewa: 1 Kamar harga sewa Rp. 50 juta/tahun 
 • Telefoni: 085210435483
 • Whatsapp: 085210435483
 • E-mail: [email mbrojtur]

Disewakan Ruang Khusus Kantor di Sahid Sudirman Center Jakarta Pusat – Kosongan Luas 278 m2 & Luas 890 m2

Sewakan khusus Kantor semi FurnishSewakan khusus Kantor semi FurnishSewakan khusus Kantor semi FurnishSewakan khusus Kantor semi Furnish
 • Emri i ndërtesës së zyrës: Qendra Sahid Sudirman
 • Lokasi Gedung: Jalan Jendral Sudirman Kav. 86, Kelurahan Karet Tengsin, Kecamatan Tanah Abang, RT.10 / RW.11
 • Qyteti: Xhakarta Qendrore
 • Kulla / Kati / Pamja: 20
 • Sipërfaqja e zyrës: 278 m2
 • Kondisi: Kosongan
 • Lehtësitë:
  • Lobi mewah
  • Qendra e ATM-ve
  • Pujasera
  • Siguri 24 orëshe
  • Supermarket
  • Cafe Sangat dekat dengan Stasiun Busway dan MRt masa depan
 • Informacion shtesë:
  • Lokasi strategis dan bergengsi dekat Citywalk Mall, kawasan komersial Jl. Jend Sudirman, MH Thamrin, Kuningan Dua akses masuk dari Jl. Jend Sudirman dan KH Mas Mansyur.
  • Ada 2 tipe : Luas 278 sqm & Luas 890 sqm
 • Harga Sewa: Rp 18.000/meter
 • Telefoni: 085210435483
 • Whatsapp: 085210435483
 • E-mail: [email mbrojtur]

Disewakan 2 Kamar Tidur Furnished, Bagus & Rapi – Apartemen Sahid Sudirman Karet Tengsin Jakarta Pusat

di Sewakan 2 Kamar Furnish dan bagus rapidi Sewakan 2 Kamar Furnish dan bagus rapidi Sewakan 2 Kamar Furnish dan bagus rapidi Sewakan 2 Kamar Furnish dan bagus rapidi Sewakan 2 Kamar Furnish dan bagus rapidi Sewakan 2 Kamar Furnish dan bagus rapi
 • Emri i banesës: Sahid Sudirman
 • Lokasi: Jl. Jend. Sudirman No.Kav.86, RT.10/RW.11, Karet Tengsin
 • Qyteti: Xhakarta Qendrore
 • Menara/Lantai/Pemandangan: 32 m2
 • Zona e apartamentit: 98 m2
 • Dhoma gjumi: 2
 • Banjo: 2
 • Kondisi: Full Furnished dan Bagus Rapi
 • Fasilitas: Swimming pool, Mini Market, Gym/ Fitness Center, Convention Hall, Inter-Com system (lobby to unit), master antena TV include TV Cable, parkibg lot with basement, 24-hours CCTV, personal mailbox, 24-hour security with door access/lift access, convenient stores, laundry service, ATM, Bank, Clinic 24 hours.
 • Informacion shtesë:
  • Strategic location in SCBD area, near to Thamrin, Kuningan, Senayan dhe Kemang.
  • Pranë Plaza Indonesia Mall, Grand Indonesia, Plaza Semanggi dhe Vendi i Paqësorit.
  • Only stroll away to City Walk where you can find Papaya Supermarket, Restaurants and Cafes, Sahid Sahirman Memorial Hospital is within in complex.
 • Çmimi i qirasë:
  • For now, 2 rooms Full Furnished with an area of 98sqm at a price of Rp 14.000.000/month for a 6-month payment, the price of Rp 12.000.000/month for one year’s direct payment, the price is still a little negotiable.
  • Muaj minimale 6 
 • Telefoni: 085210435483
 • Whatsapp: 085210435483
 • E-mail: [email mbrojtur]

Sewa Rumah Kost Baru & Murah di Tengah Kota Surabaya – Kamar Bersih, Strategis, Fasilitas Lengkap

Kost Baru Murah Kamar Bersih Strategis Fasilitas Lengkap di Tengah Kota SurabayaKost Baru Murah Kamar Bersih Strategis Fasilitas Lengkap di Tengah Kota SurabayaKost Baru Murah Kamar Bersih Strategis Fasilitas Lengkap di Tengah Kota SurabayaKost Baru Murah Kamar Bersih Strategis Fasilitas Lengkap di Tengah Kota SurabayaKost Baru Murah Kamar Bersih Strategis Fasilitas Lengkap di Tengah Kota SurabayaKost Baru Murah Kamar Bersih Strategis Fasilitas Lengkap di Tengah Kota Surabaya
 • Lokasi: Jl. Sukomanunggal No.254, Tanjungsari, Kec. Sukomanunggal, Kota Surabaya 60187
 • Qyteti: Surabaya
 • Madhësia e tokës: 500 m2
 • Sipërfaqja e ndërtimit: 500 m2
 • Numri i Kateve: 2
 • Dhoma gjumi: 20
 • Banjo: 20
 • Karrocë: 10 makinë
 • Certifikata: SHM
 • Gjendja: E mobiluar
 • Info Tambahan: Sewa Kost Baru, Murah, Kamar Bersih, Fasilitas Lengkap di Tengah Kota Surabaya. Lokasi sangat strategis Dekat Pecel Kriuk & Rawon, Lenmarc Mall, Supermall Pakuwon Indah (SPI), Tunjungan Plaza, Ciputra World Surabaya Mall, G Walk Night Market Surabaya, Gerbang Tol Kota Satelit, Stasiun Tandes, Stasiun Pasar Turi, Rumah Sakit Mitra Keluarga, Tugu Pahlawan, dll.
  • Fasilitas Lengkap di Dalam Kamar: AC, WIFI, SpringBed, Lemari, Meja Belajar/Kerja, TV, Perabot, Pemanas Air, Kamar mandi Dalam Kamar, Wastafel.
  • Fasilitas Umum Sekitar Kost: Apotek, Bank/ATM, Kampus, Minimarket, Rumah Makan, Rumah Sakit, Mall, Masjid.
  • Fasilitas Bersama Kost: Tempat Parkir Motor/Mobil, Keamanan.
  • Specifikimet e Shtëpisë së Konviktit:
   • Jenis Kost: Campur/Pasutri
   • Ukuran Kamar Kost: 3×3
   • Numri i Kateve: 2 Kate
   • Garasi Mobil: Ada
   • Tempat Parkir Motor: Ada
   • Rumah Kost Dibangun Tahun: 2020
   • Rumah Kost Bebas Banjir
 • Çmimi i qirasë:
  • Per Hari: Rp. 160.000
  • Per Minggu: Rp. 1.000.000
  • Per Bulan: Rp. 1.500.000
 • Telepon: Jika berminat silahkan hubungi pemilik Kost Telp/WA: 081332513325
 • Whatsapp: 081332513325
 • E-mail: [email mbrojtur]

Banesë me qira Residence 8 Senopati SCBD Jakarta Selatan – Unit Bagus & Terawat, Luas 130 m2, 2 Kamar Tidur, 2 Kamar Mandi Plus Ruang Service

Banesë me qira Residence 8 senopati SCBD unit bagus dan terawat, 130m2 2kamar tidur 2 kamar mandi plus ruang serviceBanesë me qira Residence 8 senopati SCBD unit bagus dan terawat, 130m2 2kamar tidur 2 kamar mandi plus ruang serviceBanesë me qira Residence 8 senopati SCBD unit bagus dan terawat, 130m2 2kamar tidur 2 kamar mandi plus ruang serviceBanesë me qira Residence 8 senopati SCBD unit bagus dan terawat, 130m2 2kamar tidur 2 kamar mandi plus ruang serviceBanesë me qira Residence 8 senopati SCBD unit bagus dan terawat, 130m2 2kamar tidur 2 kamar mandi plus ruang serviceBanesë me qira Residence 8 senopati SCBD unit bagus dan terawat, 130m2 2kamar tidur 2 kamar mandi plus ruang service
 • Emri i banesës: Residence 8
 • Vendndodhja: Jl. Senopati Raya Kebayoran Baru
 • Qyteti: Xhakarta e Jugut
 • Menara/Lantai/Pemandangan: 2/16/Kota
 • Zona e apartamentit: 130 m2
 • Dhoma gjumi: 2
 • Banjo: 2
 • Dhoma e çupës: 1
 • Kondisi: Dengan Perabotan
 • Fasilitas: Gym, swimming pool, jogging track, squash, lapangan tenis
 • Harga Sewa: USD 1800
 • Telefoni: 087884776090
 • Whatsapp: 087884776090
 • E-mail: [email mbrojtur]