Qira apartament çdo ditë, javore, mujore, vjetore

Qira apartament çdo ditë, javore, mujore, vjetore

Crazy Promo 5 Milionë Zënie të Drejtpërdrejtë Pa Kosto Shtesë - Apartamenti Puri Orchard 1BR / 2BR / 3BR në Xhakartën Perëndimore - Merrni 1 vit Tarifë të Lirë të Okupimit

Promo Gila 5 Juta Langsung Huni Tanpa Biaya Tambahan - Apartemen Puri Orchard 1BR / 2BR / 3BR di Jakarta Barat - Dapat Biaya Free Huni 1 TahunPromo Gila 5 Juta Langsung Huni Tanpa Biaya Tambahan - Apartemen Puri Orchard 1BR / 2BR / 3BR di Jakarta Barat - Dapat Biaya Free Huni 1 TahunPromo Gila 5 Juta Langsung Huni Tanpa Biaya Tambahan - Apartemen Puri Orchard 1BR / 2BR / 3BR di Jakarta Barat - Dapat Biaya Free Huni 1 TahunPromo Gila 5 Juta Langsung Huni Tanpa Biaya Tambahan - Apartemen Puri Orchard 1BR / 2BR / 3BR di Jakarta Barat - Dapat Biaya Free Huni 1 TahunPromo Gila 5 Juta Langsung Huni Tanpa Biaya Tambahan - Apartemen Puri Orchard 1BR / 2BR / 3BR di Jakarta Barat - Dapat Biaya Free Huni 1 TahunPromo Gila 5 Juta Langsung Huni Tanpa Biaya Tambahan - Apartemen Puri Orchard 1BR / 2BR / 3BR di Jakarta Barat - Dapat Biaya Free Huni 1 Tahun
 • Emri i banesës: Kopshti Puri
 • Lokasi: Jalan adicipta kav.8 Lingkar luar barat samping gedung Orang tua Cengkareng Jakarta Barat
 • Qyteti: West Jakarta
 • Menara/Lantai/Pemandangan: Tower CH/MS lantai yg availabel, bebas pilih view city/pool
 • Luas Apartemen: Studio 26 m2, 1 BR 35 m2, 2 BR 53 m2 – 80 m2 ,3 BR 79 m2 – 80 m2
 • Kamar Tidur: 1-3 Bedroom
 • Banjo: 1
 • Dhoma e çupës: 1
 • Kondisi: Promo Full Design Interior Mewah, mirip Show unit / dapatkan video disini : 
  • 1 Kamar 35 m2 Tower Chedar
   • Interior type Skandinavia
   • Japonezët e tipit të brendshëm
   • Lloji i brendshëm minimalist 1 dhomë 35 m
  • 2 Kamar Junior Suite 70,5 m2 – 73,5 m2
  • 2 kamar President Suite
   • Lloji i brendshëm Classic Amerikan
   • Brendshme moderne e tipit Minimalist
   • Brendësia e tipit skandinav
   • Japonezët e tipit të brendshëm
  • Promo Full Furnished :
  • 2 Kamar Junior Suite 70,50 m2 – 73 m2
  • 2 Kamar President Suite 75 m2 – 80 m2
  • 3 Kamar Family Suite 79 m2 – 80 m2
  • Kichen Set lengkap (kompor, cookerhood)
  • Veshjet 2 njësi
  • 2 grupe shtretërsh kingkoil
  • Kondicionimi i ajrit çdo dhomë
  • Ngrohës uji 2 njësi
  • Frigorifer me 1 njësi
  • Led TV 1 unit
  • Dapatkan Video interior dan Furnished Klik WA nya
 • Fasilitas: Apartemen: Swimming pool & Bar pool, jacuzzi, sauna, fitness, gym, basket 3 on 3, Sky Garden, student playground, area BBQ, tenis meja, function hall, jogging track, parkir 4 level, private fitness center.
  Lokasi strategis daerah Jakarta Barat : 
  • Bersebalahan dengan gedung Orang Tua cengkareng
  • Qasje shumë e lehtë brenda dhe jashtë taksës
  • Dekat dengan mall, pusat perbelanjaan, sekolah, rumah sakit dll
  • Hanya beberapa menit saja ke bandara Soekarno Hatta
  • Akses dekat ke kantor administrasi kota Jakarta Barat
  • Shumë i përshtatshëm për investime dhe vendbanime familjare
  • Nyaman dan mewah
 • Informacion shtesë: Oferta speciale Njësia e të gjitha llojeve: 
  • Cukup Bayar 5 Juta Tanpa Biaya Tambahan
  • Tanpa Bayr Dp / Disubsidi Developer
  • Akad Disubsidi developer
  • Tarifa e prenotimit 5 milion
  • Duke filluar 4 milion këste
  • Dyshemeja është prej mermeri dhe parketi
  • Komplet i mobiluar
  • Dizajn i brendshem
  • IPL falas 1 vit
  • Free PARKIR 1Tahun
  • Cash Back PPN 100%/50% ditransfer langsung ke rekening anda
  • Kunjungi Marketing gallery Apartemen Puri Orchard dan daftarkan diri Anda untuk lihat Unit Real dan
  • Fasilitas Terbaik Puri Orchard Apartemen
  • Hartat: https://g.co/kgs/hsh9zR
 • Harga Jual: Harga Promo Unit Interior Design Mewah
  • Studio 26 m2 Tower Chedar Rp 685 Juta
  • 1 kamar 35 m2 Tower Chedar
   • Lantai 35-39 view selatan Rp 935 juta
   • Lantai 35-39 view utara Rp. 955 Juta
   • Lantai 23-33 Rp 975 Juta
  • 2 kamar Suite 53 m2 Star Rp. 1,58 M tower magnolia
  • 2 kamar Junior Suite 70,5 m2 – 73,5 m2
   • Lantai rendah start harga Rp 1,97 M – 2,050M 
   • Lantai atas Star harga Rp 2,050M – 2,1M
  • 2  kamar President Suite 75 m – 80 m2 start harga Rp 2,2 M – 2,5 M 
  • 3 kamar Family Suite 79 m2 – 80 m2 Start harga Rp 2,3 M – Rp 2,5 M
  • Harga Pr0mo Unit Furnished
   • 2 kamar Suite 53m Star harga Rp.1,480 M
   • 2 kamar JUNIOR SUITE star harga Rp 1,9 M
   • 2 Kamar PRESIDENT SUITE 75 m2-80 m2 start harga Rp 2 M – 2,4 M
   • 3 Kamar PRESIDENT SUITE 75,5 m2-80 m2 start harga Rp 2,50 M – 2,4 M

   Çmimet përfshijnë TVSH (promovimi i TVSH-së do të kthehet në para pas kontratës dhe periudhës së dorëzimit mars-gusht 2021)
   *harga 2 kamar keatas nego sampai deal

 • Çmimi i qirasë:
  Pangsa sewa jika ingin investasi sewa pekerja jakarta barat dan Bandara (pilot, pramugari)
  • Studio tahunan mulai Rp 30 – 35 juta
  • 1 kamar tahunan mulai Rp 35 – 45  juta
  • 2 kamar tahunan mulai Rp 50 – 70uta
  • 3 kamar tahunan mulai Rp 80 – 90 juta

  Keni një ndarje të veçantë me qira direkt nga zhvilluesi i saj

 • Telepon: Rifai – 081324959816
 • Whatsapp: 081324959816
 • E-mail: Achmad.rifai
Shtëpi Shitëse Xhakarta

Shtëpi Shitëse Xhakarta

Shitet apartament M-Town Residence nga Summarecon- TVSH falas - Disk deri në 12,5% ​​- Njësia e gatshme për përdorim

Shitet apartament M-Town Residence by Summarecon- Free PPN - Disc hingga 12,5% - Unit Siap PakaiShitet apartament M-Town Residence by Summarecon- Free PPN - Disc hingga 12,5% - Unit Siap PakaiShitet apartament M-Town Residence by Summarecon- Free PPN - Disc hingga 12,5% - Unit Siap PakaiShitet apartament M-Town Residence by Summarecon- Free PPN - Disc hingga 12,5% - Unit Siap PakaiShitet apartament M-Town Residence by Summarecon- Free PPN - Disc hingga 12,5% - Unit Siap PakaiShitet apartament M-Town Residence by Summarecon- Free PPN - Disc hingga 12,5% - Unit Siap Pakai
 • Emri i banesës: Qyteti M Residence
 • Vendndodhja: Gading Serpong
 • Qyteti: Tangerang Selatan
 • Menara/Lantai/Pemandangan: Dakota / 25 / City
 • Zona e apartamentit: 45 m2
 • Dhoma gjumi: 2
 • Banjo: 1
 • Gjendja:
  • Unit Siap Huni! Developed by Summarecon Serpong
  • Bisa Beli Kosongan, Bisa Beli Full Furnish* (Syarat & Ketentuan Berlaku)
  • Bonus Voucher Ratusan Juta* (Syarat & Ketentuan Berlaku)
 • Lehtësitë: Fasilitas Internal M-Town Residence :
  • Semua Fasilitas Berada di Lantai 5
   • Terdapat Kolam Renang Dewasa, dan Kolam Renang Anak
   • Tersedia BBQ Area
   • Kawasan Jogging Track di lt.5 (Full Outdoor dengan Banyak Pepohonan)
   • Shesh lojërash
   • Gym Outdoor (area olahraga dengan alat)
  • Fasilitas External M-Town Residence :
   • Lokasi Strategis, di Pusat Gading Serpong
   • Kawasan Sekitar Ramai, Ruko Ruko Sekitar Makanan Enak & Buka Sampai Malam
   • Kawasan Gading Serpong sendiri sudah lengkap, ada Sekolah, Kampus, Kantor, Rumah Sakit, Akses
   • Menuju Alam Sutera, BSD, Jakarta Barat, Jakarta Selatan
 • Informacion shtesë: Khusus Pembelian Bulan Ini!
  • Vouche e shërbimeve komunale IDR 17.000.000 (bisa untuk bayar Maintenance Fee)*
  • Disc Special untuk yang SUDAH membeli Property di Summarecon Serpong*
  • Dapat Disc Extra dan FREE PPN Untuk Cara Bayar Hardcash & KPA*
  • Ndihma dhe shërbimi më i mirë nga Marlie, Ndihmuar Deri në Marrëveshjen
 • Çmimi i shitjes:
  • Studio Start Rp 400 juta-an
  • 1BR Start Rp 600 juta-an
  • 2BR Start Rp 800 juta-an
  • 3BR Start Rp 900 juta-an
  • Harga diatas Belum Dipotong PPN 100%!
 • Harga Sewa: 5% – 7,5% Dari Harga Beli!
 • Telefoni: Marlie Hermawan
  0818 0705 7700
  InHouse Summarecon Serpong
 • Whatsapp: 081807057700
 • E-mail: marlie.hermawan@gmail.com

Shitet apartament Grand Palm Residence Cengkareng 2 BR Gjysmë e mobiluar Xhakarta Perëndimore

Shitet apartament Grand Palm Residence Cengkareng 2 BR Gjysmë e mobiluar Xhakarta PerëndimoreShitet apartament Grand Palm Residence Cengkareng 2 BR Gjysmë e mobiluar Xhakarta PerëndimoreShitet apartament Grand Palm Residence Cengkareng 2 BR Gjysmë e mobiluar Xhakarta PerëndimoreShitet apartament Grand Palm Residence Cengkareng 2 BR Gjysmë e mobiluar Xhakarta PerëndimoreShitet apartament Grand Palm Residence Cengkareng 2 BR Gjysmë e mobiluar Xhakarta PerëndimoreShitet apartament Grand Palm Residence Cengkareng 2 BR Gjysmë e mobiluar Xhakarta Perëndimore
 • Emri i banesës: Palma e Madhe Residence
 • Lokasi: Jln. Raya Kresek, Rt. 03 / Rw. 13, Duri Kosambi, Cengkareng, Jakarta Barat 11750
 • Qyteti: West Jakarta
 • Menara/Lantai/Pemandangan: 2 City
 • Zona e apartamentit: 35 m2
 • Dhoma gjumi: 2
 • Banjo: 1
 • Gjendja: Gjysem e mobiluar
 • Lehtësitë:
  • Kolam Renang Dewasa dan anak
  • Parkir Mobil Motor ada Basement, ada 3 basement (LG, B1 & B2) jadi parkir mobil motor nya luas ada basement nya, dan aman dari hujan dan panas. Dan yang istimewa nya di basement ada 3 lift langsung menuju lantai unit penghuni, jadi tidak seperti apartemen lain yang dari basement harus naik tangga darurat baru ke Lift. (Jarang apartemen selevel ini ada basement nya) jadi setiap basement ada 3 lift yang bisa langsung akses ke lantai penghuni.
  • Ada parkir di areal apartemen juga, jadi bagi yang mau cepet gak mau masuk basement bisa juga parkir di sekeliling apartemen.
  • Lift nya ada banyak, satu lantai ada 8 Lift.
  • Sky Garden di Roof Top dan Lantai 15, Taman Mini di atas apartemen.
  • Free indovision dalam unit ready.
  • Air PAM bersih
  • Areal Apartemen Besar lahannya, bisa dibandingkan
 • Informacion shtesë: -
 • Çmimi i shitjes: Rp. 380.000.000
 • Telepon: Yayan Setiawan (081296322389)
 • Whatsapp: 081296322389
 • E-mail: ycetiawan@gmail.com

Për Shitje, Njësia e Apartamenteve Sentra Timur Cakung, Xhakarta Lindore - 2 BR e mobiluar plotësisht

Dijual Murah Unit Apartemen Sentra Timur Cakung Jakarta Timur - 2 BR Full FurnishedDijual Murah Unit Apartemen Sentra Timur Cakung Jakarta Timur - 2 BR Full FurnishedDijual Murah Unit Apartemen Sentra Timur Cakung Jakarta Timur - 2 BR Full FurnishedDijual Murah Unit Apartemen Sentra Timur Cakung Jakarta Timur - 2 BR Full FurnishedDijual Murah Unit Apartemen Sentra Timur Cakung Jakarta Timur - 2 BR Full FurnishedDijual Murah Unit Apartemen Sentra Timur Cakung Jakarta Timur - 2 BR Full Furnished
 • Emri i banesës: Qendra Lindore Residence
 • Lokasi: Jl. Raya Pulo Gebang No.6, RW.6, Pulo Gebang, Kec. Cakung, Kota Jakarta Timur
 • Qyteti: Xhakarta Lindore
 • Menara/Lantai/Pemandangan: Abu-abu / 16 / City
 • Zona e apartamentit: 36 m2
 • Dhoma gjumi: 2
 • Banjo: 1
 • Kondisi: Bismillah, Dijual Murah 1 Unit Apartemen Sentra Timur Full Furnish 2 Kamar Tidur,
  nyaman, siap huni, dekat lift, pemandangan bagus (arah kota / selatan).
  • Dokumen Lengkap sudah ada sertifikat SHM.
  • Pemilik langsung, tanpa Perantara (Adit & Tami)
  • Kondisi Unit :
   • Full furnished bahan HPL, masih baru dan full plafon.
   • Dhoma familjare: tavolinë TV, krevat divan + tavolinë kafeje, 1 tavolinë bar dhe 2 karrige, perde / perde, AC 1/2 PK.
   • Kuzhina: Seti i plotë i kuzhinës, 2 sobë për ndezjen, Cilindër gazi, 1 frigorifer me dyer, bombol me vrimë nxjerrëse.
   • Dhoma kryesore: 1 krevat me madhësi Mbretëreshë 160 cm, 1 AC 1/2 PK, dollap qelqi me dy panele, perde, jastëkë mbështetës, çarçafë dhe mbulesë shtrati
   • Dhoma e Dytë: 1 madhësi krevati 120 cm, ventilator shter, veshjet me 2 panele, Jastëk mbështetës, çarçaf dhe mbulesë shtrati
   • Kamar mandi: Shower, Closet Duduk
   • Sudah diplafon rapih, full wallpaper, kondisi seperti baru, siap huni.
  • Nyaman buat hunian, buat investasi juga menarik
 • Lehtësitë:
  • AC
  • strehë për makinën
  • Zjarrfikës
  • Kopsht
  • Gordyn
  • Mikroval
  • Pam
  • Frigorifer
  • Sobë
  • Pool Swimming
  • telefon
 • Informacion shtesë: SHM - Titulli i pronës së lirë
 • Çmimi i shitjes: 275 milion IDR (e diskutueshme)
 • Telepon: Danto Adityo (081931199321)
 • Whatsapp: 081931199321

Shitet apartament Kalibata City Xhakarta e Jugut - Semi e mobiluar 2 BR

Shitet apartament Kalibata City Jakarta Selatan - Semi Furnished 2 BRShitet apartament Kalibata City Jakarta Selatan - Semi Furnished 2 BRShitet apartament Kalibata City Jakarta Selatan - Semi Furnished 2 BRShitet apartament Kalibata City Jakarta Selatan - Semi Furnished 2 BRShitet apartament Kalibata City Jakarta Selatan - Semi Furnished 2 BRShitet apartament Kalibata City Jakarta Selatan - Semi Furnished 2 BR
 • Emri i banesës: Kalibata City
 • Vendndodhja: Kalibata, Xhakarta e Jugut
 • Qyteti: Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: F / 5 / Qyteti
 • Zona e apartamentit: 33 m2
 • Dhoma gjumi: 2
 • Banjo: 1
 • Gjendja:
  • Semi Furnished, Wall paper
  • Kamar utama full furniture
  • Kamar kecil kosong
  • Kulkas, 1AC, 1Exhaust Fan etc
 • Lehtësitë:
  • Shopping Mall
  • Durim
  • Rruga e vrapimit
  • Shesh lojërash për fëmijë
  • teqe
  • qendër tregtare
  • Mini Market
  • Barnatore
 • Informacion shtesë:
  • Unit sudah Sertifikat HMSRS (Pemilik)
  • Liat unit hanya sabtu/minggu (dengan perjanjian)
  • Tower persis di sebelah Shopping Mall
 • Çmimi i shitjes: 450.000.000 IDR 
  • Pembayaran: Tunai/KPR 
  • Harga diluar biaya notaris, pajak dan biaya balik nama.
  • Pa ndërmjetës
 • Telefoni: 081990130800 
  Hanya WA/SMS
 • Whatsapp: 081990130800

Apartament Langham ne shitje Residence 3BR + 1 E pamobiluar Kebayoran Baru Xhakarta Selatan

Apartament Langham ne shitje Residence 3BR + 1 E pamobiluar Kebayoran Baru Xhakarta SelatanApartament Langham ne shitje Residence 3BR + 1 E pamobiluar Kebayoran Baru Xhakarta SelatanApartament Langham ne shitje Residence 3BR + 1 E pamobiluar Kebayoran Baru Xhakarta SelatanApartament Langham ne shitje Residence 3BR + 1 E pamobiluar Kebayoran Baru Xhakarta SelatanApartament Langham ne shitje Residence 3BR + 1 E pamobiluar Kebayoran Baru Xhakarta SelatanApartament Langham ne shitje Residence 3BR + 1 E pamobiluar Kebayoran Baru Xhakarta Selatan
 • Emri i banesës: Langham Residence
 • Vendndodhja: District 8 Kompleks, Lot. 28 SCBD, Kebayoran Baru, Xhakarta e Jugut
 • Qyteti: Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Kati i lartë
 • Zona e apartamentit: 356 m2
 • Dhoma gjumi: 3 + 1
 • Banjo: 3
 • Gjendja: E pamobiluar
 • Lehtësitë:
  • Pishina = Pishina e Brendshme në katin e 43-të & pishina e jashtme në katin e 5-të
  • Bar në çati në katin e 43-të
  • Palestra pranë pishinës
  • Tang Court & Restorant Tatsuya
  • Ballroom 800 sqm (me qasje të drejtpërdrejtë në salla)
  • Oborri i Palmave
 • Informacion shtesë:
  • Vend prestigjioz kryesor në SCBD Sudirman.
  • Qasje e drejtpërdrejtë në dhe nga SCBD Sudirman, Senopati, bronzi, Thamrin rrethet e biznesit dhe stilet e jetesës.
  • Rrethuar strategjikisht nga objektet publike (stacioni MRT, autobusi, TransJakarta stacione, qendra tregtare, supermarkete, F&B, qendra ATM, etj).
 • Çmimi i shitjes: 33 miliardë IDR
 • Telefoni: 0819831001 - Për çdo madhësi dhe dysheme tjetër ju lutemi më kontaktoni.
 • Whatsapp: 0819831001
 • E-mail: Gabrielfirmansyah@gmail.com

Për Shitje Apartament i lirë Teluk Intan Veriut Xhakarta Kati 3 Semi Studio e mobiluar Lloji 21 m2 Vetëm 288 Milion

Për Shitje Apartament i lirë Teluk Intan Veriut Xhakarta Kati 3 Semi Studio e mobiluar Lloji 21 m2 Vetëm 288 MilionPër Shitje Apartament i lirë Teluk Intan Veriut Xhakarta Kati 3 Semi Studio e mobiluar Lloji 21 m2 Vetëm 288 MilionPër Shitje Apartament i lirë Teluk Intan Veriut Xhakarta Kati 3 Semi Studio e mobiluar Lloji 21 m2 Vetëm 288 MilionPër Shitje Apartament i lirë Teluk Intan Veriut Xhakarta Kati 3 Semi Studio e mobiluar Lloji 21 m2 Vetëm 288 MilionPër Shitje Apartament i lirë Teluk Intan Veriut Xhakarta Kati 3 Semi Studio e mobiluar Lloji 21 m2 Vetëm 288 MilionPër Shitje Apartament i lirë Teluk Intan Veriut Xhakarta Kati 3 Semi Studio e mobiluar Lloji 21 m2 Vetëm 288 Milion
 • Emri i banesës: Teluk Intan
 • Lokasi: Jl. Moa, Terusan Bandengan, Teluk Gong, Jakarta Utara
 • Qyteti: Xhakarta e Veriut
 • Menara/Lantai/Pemandangan: Topaz / 3 / Kolam Renang
 • Zona e apartamentit: 21 m2
 • Dhoma e gjumit: Studio
 • Banjo: 1
 • Gjendja:
  • Semi furnish
  • 1 AC + 1 tirai jendela
  • Pintu utama sudah pasang pintu teralis
  • Tempat dapur sudah ada
  • Sudah sertifikat strata title
 • Lehtësitë:
  • Pishina
  • Bankomat
  • Indomaret
  • Gjykatë ushqimore, etj
 • Info Tambahan: Dekat kemana-mana, pasar / sekolah, tol bandara, kuliner, RS, perkantoran, dll
 • Çmimi i shitjes: IDR 288 milion - E diskutueshme
 • Harga Sewa: Murah, 2 Tahun hanya 30 Juta Net.
 • Telefoni: 083806811807
 • E-mail: samxv168@outlook.com

Për Shitje / Qira Shtëpia Mutiara Gading në Jalan Parit H. Husin 2 Pontianak

Shtëpia Mutiara Gading, Parit H. Husin 2, Pontianak, West Kalimantan
 • Vendndodhja: Jl. Parit Haji Husin 2, Komp. Mutiara Gading, Pontianak, Kalimantan Perëndimor
 • Qyteti: Pontianak (Qyteti)
 • Madhësia e tokës: 210 m2
 • Sipërfaqja e ndërtimit: 189 m2
 • Numri i Kateve: 1.5
 • Dhoma gjumi: 4
 • Banjo: 2
 • Karrocë: 1 makinë
 • Certifikata: SHM
 • Gjendja: E mobiluar
 • Informacione shtesë: Rumah Mutiara Gading, Parit H. Husin 2, Pontianak, West Kalimantan
  • Sipërfaqja e tokës 10,5m x 20m;
  • Sipërfaqja e ndërtimit 10,5m x 12m x 1,5 kate;
  • Shtrati 4; Banja 2;
  • PDAM; PLN 2200w; SHM;
  • Carport 1 Car, Garage 1 Car
  • Mobilimi i plotë:
  • Komplet kuzhine & Mini Bar, AC, Frigorifer, Sobë, Shqopë uji, TV, Makinë larëse, bombol me vrimë nxjerrëse, gardërobë, krevat shtrat, divan, karrige të ftuar
  • Zonë strategjike, e lehtë për tu aksesuar dhe pa përmbytje

  Çmimi i qirasë 60 M / Vit I diskutueshëm

  Na kontaktoni
  Prona Hengki Alfa
  0812 5624 266
  0853 4878 9933
  Jl. Ketapang 119 Pontianak
  www.alfapropertyponti.net

 • Çmimi i shitjes: 2.000.000.000
 • Telefoni: 08125624266
 • Whatsapp: 08125624266
 • E-mail: hengkiheng88@gmail.com

Shtëpi në shitje / qira në Jalan Ar. Saleh IA Pontianak, Kalimantan Perëndimor

Shtëpia e Ar. Saleh IA, Pontianak, Kalimantan Perëndimor
 • Vendndodhja: Jl. Ar Saleh IA, Pontianak, Kalimantan Perëndimor
 • Qyteti: Pontianak (Qyteti)
 • Madhësia e tokës: 200 m2
 • Sipërfaqja e ndërtimit: 375 m2
 • Numri i Kateve: 2
 • Dhoma gjumi: 6
 • Banjo: 6
 • Karrocë: 1 makinë
 • Certifikata: SHM
 • Gjendja: E pamobiluar
 • Informacion shtesë: Rumah Ar. Saleh IA, Pontianak, Kalimantan Perëndimor
  • Sipërfaqja e tokës 10m x 20m
  • Sipërfaqja e ndërtimit 10m x 15m x 2,5Lt
  • Shtrati 6; Banja 6
  • Mobilim i plotë i ri dhe luksoz
  • Qira Plus Mobilim i Plote

  • Çmimi i shitjes është 4,5 M i diskutueshëm
  • Çmimi i qirasë 230 M / Vit I diskutueshëm

  Na kontaktoni
  Prona Hengki Alfa
  0812 5624 266
  0853 4878 9933
  Jl. Ketapang 119 Pontianak
  www.alfapropertyponti.net

 • Çmimi i shitjes: 4.500.000.000
 • Telefoni: 08125624266
 • Whatsapp: 08125624266
 • E-mail: hengkiheng88@gmail.com

Në shitje Apartament Pakubuwono Residences Xhakarta e Jugut - E mobiluar 2BR / 3BR / 3BR + 1

Në shitje Apartament Pakubuwono Residences Xhakarta e Jugut - E mobiluar 2BR / 3BR / 3BR + 1Në shitje Apartament Pakubuwono Residences Xhakarta e Jugut - E mobiluar 2BR / 3BR / 3BR + 1Në shitje Apartament Pakubuwono Residences Xhakarta e Jugut - E mobiluar 2BR / 3BR / 3BR + 1Në shitje Apartament Pakubuwono Residences Xhakarta e Jugut - E mobiluar 2BR / 3BR / 3BR + 1Në shitje Apartament Pakubuwono Residences Xhakarta e Jugut - E mobiluar 2BR / 3BR / 3BR + 1Në shitje Apartament Pakubuwono Residences Xhakarta e Jugut - E mobiluar 2BR / 3BR / 3BR + 1
 • Emri i banesës: Pakubuwono Residence
 • Vendndodhja: Jl. Pakubuwono VI Nr. 68, Xhakarta e Jugut
 • Qyteti: Xhakarta e Jugut
 • Kulla / Kati / Pamja: Çdo kullë
 • Zona e apartamentit: 303 m2
 • Dhoma e gjumit: 2/3/3 + 1
 • Banjo: 2/3/3
 • Gjendja: E mobiluar
 • Lehtësitë:
  • Ashensorë privatë për çdo njësi
  • CCTV 24 orë dhe siguri
  • gjimnaz
  • Fushë tenisi
  • Fushe basketbolli
  • Vendosja jeshile
  • Pishinë e ndezur e mbyllur
  • Avulli dhe sauna
  • Pishinë të hapur
  • Pishinë për fëmijë në natyrë
  • Zona BBQ
  • Rruga e vrapimit
  • Kafene
  • sallon
  • Spa
  • Shesh lojërash për fëmijë të brendshëm dhe të jashtëm
  • Bankomat
  • mini mart
  • Bibliotekë
  • klinikë
  • Qendra e biznesit dhe salla e takimeve
  • Lobi kryesor i gjerë dhe me cilësi të mirë të sistemit të sigurisë
 • Informacion shtesë: Disa njësi gjithashtu të disponueshme për qira.
 • Çmimi i shitjes:
  • 2 BR (177 mm): 6.500,000,000 IDR
  • 2 + 1 BR (203 mm): Rp 7.400.000.000
  • 3 BR (245 mm): 9.800,000,000 IDR
  • 3 + 1 BR (303 m sq): Rp 12,000,000,000 - Rp. 13,000,000,000
 • Telefoni: Justan: +628111877811 (telefononi ose wa)
 • Whatsapp: 628111877811
 • E-mail: justanjohn@yahoo.com